O nas

Szkółka Pływacka DEPKA jest to profesjonalna Szkółka, która od najmłodszych lat oswaja z wodą, uczy i poprawia technikę pływania. Jesteśmy obecni na rynku od 14 lat. Posiadamy kadrę profesjonalnych trenerów i instruktorów, a na zajęciach tworzymy świetną atmosferę do nauki. Zaufało już nam ponad 4 tysiące osób. Z naszych murów wyszło wielu pływaków, którzy postanowili zająć się tą dyscypliną na poważnie, co widać na arenach krajowych i międzynarodowych. Posiadamy zajęcia indywidualne i grupowe, dla każdego, niezależnie od wieku. Prowadzimy również Biuro Podróży DEPKA Travel, które organizuje między innymi obozy, kolonie letnie, zimowe oraz różne ciekawe wyjazdy. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Historia naszej nazwy DEPKA

Nazwa DEPKA wzięła się od historii małej foczki, która narodziła się w basenach Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, 16 lutego 2004 roku. Jej mamą jest Ewa, jedna z czterech samic stada hodowlanego. Mama małej foczki niestety nie posiadała pokarmu, więc gdyby nie pracownicy stacji Morskiej, którzy pomogli, a w zasadzie wychowali małą foczkę, szczeniak w warunkach naturalnych byłby skazany na śmierć.

Mała Depka została umieszczona w tzw. szpitaliku foczym, była ona tam pod opieką profesjonalistów i w czerwcu razem z innymi fokami urodzonymi w Stacji została wypuszczona, jako zdrowa i samodzielna foczka. Depkę łatwo było poznać, miała na lewym boku wymrożoną literkę P.

18 lipca 2004 roku Depka po odwiedzeniu brzegów Danii i Niemiec, wróciła na polskie wybrzeże i 18 lipca 2004 r. wyszła na plażę koło Niechorza, czym wzbudziła wielką sensację wśród turystów. Niestety, mimo starań pracowników miejscowej placówki Ochrony Wybrzeża Urzędu Morskiego, nie zaznała spokoju. Będąc co chwilę niepokojona przez turystów próbujących zrobić sobie z nią zdjęcie, uciekała do wody. Widziana w okolicy Niechorza była przez kolejne dni.

W lipcu 2005 roku właściciel przyszłej Szkółki miał okazję pomagać foce podczas turnieju Siatkówki Plażowej. Depka chcąc odpocząć wypłynęła w okolicach rozgrywanego turnieju, ale turyści nie dawali jej spokoju. Chcą jej pomóc został wygrodzony spory teren wokół niej żeby w spokoju mogła odpocząć i odpłynąć.

Chcąc nazwać w niebanalny sposób Szkółkę Pływacką, właściciel postanowił upamiętnić to wydarzenie i nazwać Szkółkę tak jak ma na imię foka DEPKA.

DEPKA - jak wszystkim kaszubskim rybakom i żeglarzom wiadomo oznacza „głębinkę” pomiędzy Ryfem Mew a Rewskim Szpyrkiem na Zatoce Puckiej. Słowo to zostało prawdopodobnie zapożyczone z języka holenderskiego –„diep” lub angielskiego – „deep” czyli głęboki. Czasami słowo to miejscowi rybacy używają w liczbie mnogiej „depki” mając zapewne na myśli określone głębinki na kursie łodzi lub w miejscu połowów.

Kadra

Kadra SP DEPKA 2007/2008 stoją od lewej: Łukasz Tkaczyk, Renata Sagan, Agnieszka Banasiak, Adrianna Bręgoszewska-Szyszko, Matylda Amilkiewicz, Mariusz Mikulski, Marcela Tkaczyk, Sylwester Lech, Marzanna Ziomek, Karol Torcz. 

Ta strona używa plików cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij